KIKi projektiga väljasõidud on lõppenud

KIK’i projektiga väljasõidud on tehtud – kus noored käisid:

29.03.17 käisid 8.-12. kl. õpilased Tallinna Loomaaias. 8. kl. oli teemaks liigikaitse ning 9.-12. kl. evolutsioon. Anti ka aega ise loomaaias ringi vaadata.

 

06.04.17 käisid 1.-2. kl. Tallinna Loomaaias. Õpilastele tutvustati loomaaeda ja selle erinevaid elukeskkondi. Hiljem said tunnikese ise loomaaias ringi veel vaadata.

11.04.17 käisid 3.-4. kl. Matsalu Looduskeskuses. Viidi läbi õppeprogramm – igal linnul oma laul, aga pesa? Koju sõites tehti vahepeatus Kirbla astangu juures.

27.04.17 käisid 5.-7. kl. Varbla Looduskeskuses. Viidi läbi õppeprogramm – jäljed merel.

 

 

12. kl. tutipidu!

Täna on meie 12. kl. viimane koolipäev, nüüd on vaja veel ainult eksamid ära teha ja ongi sellega kõik. 9. kl. koos klassijuhatajaga korraldasid neile 3. tunni ajal toreda aktuse, kus lauldi, loeti luuletusi, mängiti ja tehti niisama nalja. Aktuse lõpetuseks helistas direktor kaheteistkümnendikele viimast korda koolikella. Aitäh 1. klassile, kes valmistasid ette luuletused ja laulu ning Kaja Avilale, kes abistas muusikaga.

Päikest teie päevadesse 12. kl.

 

Pilte saab näha Facebookist ja Fotolaost.

Tordiralli (13.04.2017)

Eelmine neljapäev toimus meil koolis tore üritus nimega Tordiralli. Ürituse mõte oli valmistada 1,5 tunniga teemale vastav tort. Sel korral oli teemaks Taebla Gümnaasium. Valmis torte hindas 6. liikmeline žürii, kuhu kuulusid kaks 12. kl. õpilast, kooli direktor, kooli kokk, valla esindaja ja TG hoolekogu esindaja. Võistkondi oli kokku 13, kuhu maksimaalselt sai kuuluda 4 liiget. Võistkonnad koosnesid põhiliselt TG õpilastest, aga olid ka lapsevanemad, L.-N. vallavalitsuse töötajad, TG õpetajad, hoolekogust ja vilistlasi. Iga võistkond sai lõpuks mingi tiitli ja ka auhinna. Õhtu lõpetas mõnus bänd nimega Reinaru Vennad.

Auhindu sponsoreerisid: Taebla Gümnaasium, Salong Plus, Nevi Reklaamtrükk, Fra Mare, ToGo Sushi, Kekkilä Garden, Erasmus+, Lääne-Nigula valla raamatukogud, Maag Grupp, Haapsalu Veekeskus, Ragn-Sells, Roosta Puhkeküla, Würth, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Õhtuleht ja TG hoolekogu. SUUR AITÄH TEILE!

Pilte üritusest saab näha Facebookist ja Fotolaost.

Muinasjutukonverents

Lastekaitsepäeval, 1. juunil korraldab Lääne maakonna keskraamatukogu Haapsalu kultuurikeskuses taas konverentsi „Muinasjutuvägi“.

Muinasjutukonverents toimub Haapsalus tänavu juba viiendat korda. Sedakorda astub konverents ühte jalga laste- ja noortekultuurile pühendatud teema-aastaga ja kannab alapealkirja „Lugudega kasvame suureks“.

Konverentsil astuvad tänavu üles kirjanikud Indrek Koff ja Lauri Sommer, muinasjutuvestja Piret Päär ning lasteajakirja „Täheke“ peatoimetaja Ilona Martson. Samuti esinevad konverentsil ettekannetega sellised tuntud ja tunnustatud laste- ja noortekirjanduse eksperdid nagu  Krista Kumberg ja Ave Mattheus ning muinasjutu-uurija Risto Järv. Soomest tuleb külla Elo Lammi.

Konverents on suunatud laste lugemise juhtidele – lapsevanematele, pedagoogidele, raamatukoguhoidjatele, huvijuhtidele ja kõigile teistele huvilistele, kellele laste- ja noortekultuur korda läheb, kes peavad muinaslugusid tähtsaks ja on võtnud nende edasikandmise ja vahendamise oma südameasjaks.

Konverentsist osavõtt on tasuta ja konverentsi töökeel on eesti keel.

Registreerida saab: http://muinasjutt.haapsalu.eu/?page_id=496 

Konverentsile registreerimine algab 2. mail.

Programm asub konverentsi kodulehel. <http://muinasjutt.haapsalu.eu/>

 

8.-12. kl. Tallinna loomaias

29. märtsil käisid 8.-9. kl. õpilased KIK’i projektiga Tallinna loomaaias, kus 8. klassile räägiti teemal liigikaitse ja 9.-12. kl. evolutsioon. Pärast kohustuslikku programmi said noored tunnikese ise loomaaias ringi vaadata. Ilm oli ilus ja tuju lõbus.

Rannalõõtsa võistumängimine (02.04.17)

Laupäeva (01.04.17) õhtul toimus Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaalis Rannalõõtsa võistumängimine, kus võtsid omavahel mõõtu lõõtspilli- ja karmoskamängijad. Nii mängijaid kui ka publikut kogunes korraldaja Anti Nööri sõnul palju rohkem, kui ta oodata oleks julgenud – mängijaid üle 20 ja publikut umbes 250. Võistlus toimus kahes kategoorias – alustajad ning edasijõudnud. Võistlejatel tuli ette kanda kaks soovitavalt eri karakteriga pala. Meie koolist võttis võistlusest osa 2. kl. poiss Samuel Sert, kes sai algajate kategoorias 2. koha.